Donderdag 11 september was de aftrap van Marsum Merke 2025. Gebruikelijk is dit de avond voor bedrijven en andere bezoekers in een prachtig aangeklede tent. Georganiseerd door café Het Grauwe Paard. De opkomst was enorm.
Nadat om 20.00 uur ceremoniemeester Andries Fokkema de avond had geopend, was het de beurt aan Rafael van de Vaart en John de Wolf die werden geïnterviewd door Bas van Veenendaal, bekend van Ziggo Sport. John de Wolf kwam in plaats van Theo Jansen die helaas niet kon komen door alle perikelen bij Vitesse.
Het werd een “duel” tussen Ajax en Feyenoord aan tafel. Er werden herinneringen opgehaald maar ook werd de mening gegeven over het huidige Ajax en Feyenoord. Ook werd het Nederlands elftal nog geanalyseerd. Het was een mix van humor van en serieuze analyse door de beide heren. Heerlijk om hiernaar te luisteren.
Rond 21.15 was het pauze waarin de gelegenheid was tot het kopen van loten waarvan een deel van de opbrengst ging naar de Stichting Prins Max t.b.v. kinderafdeling van MC Frisius.
Om 21.45 begon de 2e helft: Wim en Hans Anker. Dit was in 1 woord geweldig. Beide heren liepen door de zaal met allerlei anekdotes waarbij ze elkaar humoristisch ‘sneren’ gaven
Tijdens deze 2e helft werden de lootjes getrokken. Er waren diverse prijzen met als hoofdprijs een gesigneerd Ajax shirt van Rafael v.d. Vaart en een gesigneerd Feyenoord shirt van John de Wolf. Het toeval bepaalde dat beide hoofdprijzen naar één en dezelfde winnaar gingen, deze bezoeker had dus driebubbel geluk: een mooie avond en 2 mooie shirts!
Om 22.30 was de 2e helft afgelopen en werd Rick Minnesma, KNKB Hoofdklasse kaatser, naar voren geroepen. Rick is ambassadeur van Stichting Prins Max. Samen met een bestuurslid van de Stichting werd het bedrag bekend gemaakt door middel overhandiging van een cheque. In totaal is € 1.000 aan dit mooie doel geschonken door het Grauwe Paard. Daarnaast konden bezoekers een extra bijdrage geven door het scannen van een QR-code die op alle tafels lagen. Uiteindelijk is het bedrag verhoogd naar € 1.730,00. Super!
Om 22.45 uur sloot Andries de avond af en werd er nog gezellig nagepraat in de tent.
De Commissie Voetbalpassie & scoren in het strafrecht, bestaande uit Klaas Kuperus, Willem Hellinga en Ida Bouma, schrijft: “Wij kunnen terugzien op een fantastische avond! Een dank gaat allereerst uit naar alle bezoekers. Daarnaast bedanken wij de ceremoniemeester, lotenverkopers, merkecommissie, gastvrouwen en tentpersoneel voor hun bijdrage aan deze avond. Zonder hen was dit niet gelukt!“