De verduurzaming van de grote zaal is zoals een ieder kan zien in volle gang. De 45 zonnepanelen zijn geplaatst en doen hun werk naar verwachting.
Het sloopwerk van de buitenste schil van de spouwmuur is uitgevoerd. De dakisolatie en de gevelisolatie zijn inmiddels aangebracht en bouwbedrijf Julianus is druk bezig met het plakken van de steenstrips hierop. Het resultaat mag gezien worden. Voor het aanbrengen van de 10 verplichte vleermuizen-, mussen- en spreeuwenkasten is een hele nette oplossing bedacht. Deze zijn netjes voor een gedeelte op de kopgevel en achtergevel tussen de steenstrips ingemetseld.
De contouren van de schuine pui zijn al goed zichtbaar achter de steiger. De steiger zal in de tweede week van november worden afgebroken waarna de aluminium pui zal worden geplaatst, zodat de grote zaal mids november weer helemaal glas- en waterdicht is.
De grote ventilatie-unit en de warmtepomp op het platte dak zijn inmiddels ook geplaatst. De installateur gaat de komende weken verder binnen aan de slag met het aansluiten en aanbrengen van de ventilatiebuizen, waarbij onze vrijwilligers de nodige hand- en spandiensten zullen verrichten.
Een aantal enthousiaste vrijwilligers onder aanvoering van Rienk Julianus is druk bezig met de omloop en de voorbereidingen van het plafond binnen in de grote zaal. Dit is met de elektra en verlichting nog wel een hele uitdaging en het nodige werk. Er zal waarschijnlijk de komende periode nog wel een beroep op diverse vrijwilligers worden gedaan om alles binnen op tijd af te krijgen.
Hoewel er nog veel moet gebeuren liggen we mooi op schema en we hopen dat eind dit jaar de grote zaal weer in gebruik kan worden genomen. We nodigen iedereen uit om vrijdag 8 november a.s. vanaf 17.00 uur de voortgang te komen bekijken. De bar is open voor een hapje en een drankje.