zijn we met de gemeente langs het grasveld geweest bij de S.v.Heringawei. Omwonenden hebben de wens om daar voor de jongere jeugd wat low-budget speelobjecten te krijgen. De gemeente is daarmee wel akkoord. De bewoners maken een plan. Wordt vervolgd.
Werken we met de gemeente nauw samen om het project “Marsum aan het water” gerealiseerd te krijgen. Het is onderdeel van de herinrichting Haak Noord en past in Nieuw Stroomland. We hopen dat de gemeenteraad eind dit jaar of begin volgend jaar een voorstel van het College kan krijgen.
Zijn we op de Federatievergadering van alle dorpsbelangen in de gemeente geweest. We bespraken de gezamenlijke actiepunten. De fusie van NW Friesland was één daarvan. Als Dorpsbelang volgen we dat natuurlijk op de voet. Er wordt veel belang gehecht aan inspraak van onderaf. Dat betekent dat we ons goed en breed moeten oriënteren.
Is de vogelnestschommel op de Wadi kapot gegaan. Een harpje was niet goed gemonteerd. Gelukkig zijn er geen ongelukken gebeurd. De leverancier is inmiddels op de hoogte gebracht. We hebben benadrukt dat we het z.s.m. hersteld willen zien, omdat de schommel bijzonder in trek is.
Elke bestuursvergadering bespreken we ook of er nog “WMO zaken” in ons dorp zijn die aandacht behoeven. Problemen op gebied van Wonen. Zorg en Welzijn kunt u bij het WMO loket in de gemeente melden. Maar als u het liever dichterbij huis zoekt kan het ook. Arend Castelein die in het WMO platform van de gemeente zit kunt u informeren of anders één van onze bestuursleden.
We hebben kennis gemaakt met de nieuwe dorpencoördinator van Wonen NW Friesland. Germ Reitsma is Folkert Schat opgevolgd. We hopen op voortzetting van de goede kontakten.
We hebben een initiatief ondersteund van een lopersgroep uit Dronrijp om het rondje Aldlân,de weg van het van Harinxmakanaal naar het Aldlân, weer open te stellen. Zo’n twintig jaar geleden is deze weg voor publieke toegang afgesloten. De weg is eigendom van Defensie. Wat ons betreft wordt deze weer opengesteld ten gunste van het algemeen belang.
We hebben de gemeente gevraagd om bij toewijzing van woningen voor asielzoekers specifiek te denken aan gezinnen met schoolgaande kinderen. We zien een goede samenwerking tussen de school en de vrijwilligers in ons dorp gemakkelijk ontstaan. Volgens ons kunnen de Marsumer vrijwilligers ook makkelijker hun ondersteuning aan de gezinnen in eigen dorp geven dan in een ander dorp.
De speciale verlichting op het dorpsplein kon helaas niet voor de opening geïnstalleerd worden. We hopen dat deze binnenkort komt.
Het avondvliegen start weer op maandag 29 oktober. In de weken 44, 45, 47, 48, 50 en 51 wordt in principe gevlogen van maandag tot en met donderdag tot uiterlijk 23.00 uur. Op vrijdag wordt alleen overdag gevlogen. Tijdens het avondvliegen begint het vliegen ‘s middags.