Terwijl duizenden mensen uitlopen omdat Cambuur promoveert, krijgt een wereldkampioen dichter bij huis amper aandacht. Het is toch vreemd verdeeld in de sportwereld.
De touwtrekploeg Deinum-Britsum, met daarin Marsumers Kevin Haisma van de Rypsterdyk en Sanne de Vries en Bernlef de Boer van de Skoallestrjitte, won in maart in drie gewichtsklassen de wereldtitel in Taiwan. De Leeuwarder courant besteedde er terecht op maandag 4 mei aandacht aan met een paginagroot artikel. Alleen klopte het inhoudelijk niet helemaal. Ze wonnen niet in “slechts” twee klassen, maar in drie, namelijk 600, 640 en 680 kilo goud. Ze waren 10 dagen in Taiwan. Drie keer per week oefenen ze. Ook in Marsum aan de Rypsterdyk achter de woonboerderij van Kevin en Esther. Kevin leverde in de jaren training die eraan voorafging dus zijn bijdrage, maar helaas kon hij zelf niet mee. Sanne en Bernlef waren wel mee. Bernlef trok mee in alle gewichtsklassen! In het krantartikel staat nog een leuke anecdote. “We wiene achttjin kilo te swier. Enorme panyk fansels. Jûns binne we mei us allen te draven west, ha we neat iten en allegear yn in hyt bad stapt. De oare deis woegen we 24 kilo lichter”.
Tijdens ons kennismakingsgesprek (https://marssum.info/nije-buorlju-5/) wisten we al dat Marsum een goede touwtrekker in huis kreeg, maar de wereldtitel voor “zijn team”, dat zagen we niet aankomen. Van Sanne en Bernlef wisten we het niet, maar nu wel. Drie wereldkampioenen in eigen dorp dat is wel heel speciaal. Langs deze weg onze hartelijke felicitaties.